AREA STAGE WINNERS

LUZON

1 Patupat, Albert John – De La Salle University Integrated School (Region IVA)

2 Torres, Vince Jan – Santa Rosa Science and Technology High School (Region IVA)

3 Cajayon, Emmanuel Osbert – Emilio Aguinaldo College (Region IVA)

VISAYAS

1 Cruz, Cris Jericho – Philippine Science High School – Western Visayas Campus (Region VI)

2 Wee, Makarios Joash – Philippine Christian Gospel School (Region VII)

3 Yu, Jonathan Conrad – Philippine Christian Gospel School (Region VII)

MINDANAO

1 Ty, Sean Anderson – Zamboanga Chong Hua High School (Region IX)

2 Go, Xavier Jefferson Ray - Zamboanga Chong Hua High School (Region IX)

3 Lim, Fedrick Lance - Zamboanga Chong Hua High School (Region IX)

NCR

1 Dulay, Kyle Patrick – Philippine Science High School – Main Campus

2 Wu, Farrell Eldrian – MGC New Life Christian Academy

3 Ang, Clyde Wesley – Chiang Kai Shek College

 

NATIONAL STAGE QUALIFIERS (22)

1. Ang, Clyde Wesley – Chiang Kai Shek College

2. Balete, Immanuel Josiah – St. Stephen’s High School

3. Bamba, Kirk – Mataas na Paaralang Neptali A. Gonzales

4. Bernardo, Luke Matthews – De La Salle University Integrated School – Manila

5. Cajayon, Emmanuel Osbert – Emilio Aguinaldo College

6. Chong, Jinger – Saint Jude Catholic School

7. Claveria, Elijamin Wolfgang – Philippine Science High School – Main Campus

8. Dela Cruz, Vincent – Valenzuela City School of Mathematics and Science

9. Dulay, Kyle Patrick – Philippine Science High School – Main Campus

10. Gelera, Christian Philip – Philippine Science High School – Main Campus

11. Go, Xavier Jefferson Ray – Zamboanga Chong Hua High School

12. Gonzales, Andres Rico III – Colegio de San Juan de Letran

13. Keh, Sedrick Scott – Xavier School

14. Ong, Dion Stephan – Ateneo de Manila University High School

15. Ong, Stefan Marcus – Saint Jude Catholic School

16. Patupat, Albert John – De La Salle University Integrated School

17. Quines, Carl Joshua – Valenzuela City School of Mathematics of Science

18. Santiago, Rafael Jose – Philippine Science High School – Main Campus

19. Torres, Vince Jan – Santa Rosa Science and Technology High School

20. Ty, Sean Anderson – Zamboanga Chong Hua High School

21. Wang, Steven John – Uno High School

22. Wu, Farrell Eldrian – MGC New Life Christian Academy

Share with your friends:

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *